Filmy deszcz, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje deszcz, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W 2004 mamy już możliwość podróżowania w czasie. Specjalni strażnicy bronią, by nikt nie wykorzystywał podróży w czasie do celów "zarobkowych" i przestępczych.
Misawa Ihei jest bezrobotnym samurajem biegłym w sztukach walki, lecz nie radzącym sobie z osobami stojącymi wyżej na drabinie społeczeństwa feudalnego. Podczas podróży zmuszony jest wraz z żoną Tayo zatrzymać się w skromnej gospodzie nad rzeką. Ihei codziennie opuszcza gospodę i wbrew prośbom żony pojedynkuje się za pieniądze. Wreszcie deszcz przestaje padać. Trzeba jeszcze zaczekać kilka dni, aż obniży się poziom rzeki. Podczas codziennego spaceru Ihei spotyka walczących ze sobą młodych samurajów, których usiłuje rozdzielić. Samuraje przestają walczyć ze sobą i z wściekłością rzucają się na niego. Ihei kładzie kilku z nich, lecz przeciwników jest zbyt wielu. W tym momencie podjeżdża do nich Shigeaki Nagai - właściciel ziemski, który zaprasza Ihei do zamku, gdzie proponuje mu stanowisko nauczyciela sztuk walki.
Reżyser obnaża obyczaje i mentalność włoskiej prowincji. Tony Gasparini (Alberto Lionello) opowiada swojemu przyjacielowi, lekarzowi Castellaniemu (Gigi Ballista) o swoich prywatnych problemach. Lekarz uważa, że najlepszym lekarstwem jest zaproszenie przyjaciela na imprezę. Nawet nie waha się rzucić mu w ramiona żony Noemi (Beba Loncar).


Historia o sile miłości, wytrwałości i ludzkiego ducha, która przenosi się przez lata, tworząc przy tym jedną z najbardziej pamiętnych opowieści w historii kina. Ten remak jest zarówno hołdem dla oryginału z 1985 roku, jak i świeżym spojrzeniem na tę epicką historię. Reżyseria po mistrzowsku tchnęła nowe życie w tę ponadczasową historię, z pomocą niesamowitej obsady, która wciela się w postaci z pasją i intensywnością, jakiej jeszcze nie widzieliśmy.
Nowojorski prawnik James B. Donovan, ląduje w centrum zimnej wojny, kiedy zostaje obrońcą radzieckiego szpiega i zaczyna prowadzić negocjacje z sowietami o wymianę więzionych szpiegów.
Severine nawiedzają przedziwne sny o zabarwieniu erotycznym. Nie może jednak w pełni spełnić się jako kobieta, gdyż pomimo olbrzmiej miłości, jaką żywi do swojego męża, nie umie uprawiać z nim seksu.Postanawia spróbować czegoś nowego - bardziej egzotycznego. W końcu, przy niemałym udziale przyjaciela rodziny, zostaje prostytutką. Pogrąża się w swojej nowej pracy i nie zauważa coraz więszego zmartwienia jej męża. Ale prawda w końcu wyjdzie na jaw.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Chris – były tenisista z ambicjami – zarabia na życie jako trener w klubie dla zmanierowanej high-society. Z powodzeniem wykorzystuje znajomości, otwierając sobie drzwi do kariery w londyńskim City i do małżeństwa z Chloe, córką brytyjskiego milionera. Szybki awans i luksusowe życie – czegóż chcieć więcej? Atmosfera gęstnieje, gdy znudzony karierowicz poznaje aktorkę, Nolę Rice – zmysłową i seksowną narzeczoną swojego szwagra. Zaczyna się spirala zdrad, niedomówień i skrywanej namiętności. Wiele wskazuje na to, że gra o szczęście dobiega końca. Chrisowi pozostał jeszcze jeden ruch. Ostatni.
W 1980 roku władze radiokomitetu wysyłają do Gdańska nie stroniącego od alkoholu redaktora Winkla, aby zebrał informacje oczerniające jednego z organizatorów stoczniowych strajków, Maćka Tomczyka. Wspomnienia ludzi, z którymi Winkiel przeprowadza wywiady, wykorzystują prawdzie materiały filmowe z protestów 1968 i 1970 roku oraz z okresu powstawania wolnych związków zawodowych i narodzin Solidarności.
Profesor Wilson (Richard Gere) znajduje na stacji kolejowej uroczego, puchatego szczeniaka rasy Akita. Zabiera go do domu, aby udzielić schronienia aż do chwili, kiedy zgłosi się po niego właściciel. Jednak nikt nie poszukuje psiaka, a rodzina profesora szybko przyzwyczaja się do obecności puchatej kulki. Pies dostaje na imię Hachiko, wyrasta na dużego i mądrego czworonoga, który staje się najwierniejszym i najbardziej oddanym przyjacielem profesora. Codziennie rano odprowadza go na stację, a po południu czeka na niego na peronie. Ten rytuał powtarza się przez lata, dzień w dzień, niezależnie od pory roku i pogody. Ale pewnego dnia profesor nie wraca z pracy… Od tego dnia Hachiko daje dowód tak wielkiej miłości i wierności wobec swego pana, że legenda o tym najlepszym z przyjaciół trwa po dziś dzień.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…